ul. Twardowskiego 42 (I piętro), 30-312 Kraków
MindWell

Zaburzenia nerwicowe

Leczenie zaburzeń nerwicowych

Szukasz pomocy psychologicznej, by uporać się z zaburzeniami nerwicowymi o różnorodnym podłożu? Nasi specjaliści z MindWell otoczą Cię profesjonalnym wsparciem, dzięki któremu będziesz w stanie jasno określić swój problem, jego przyczyny oraz dowiesz się, jak minimalizować jego wpływ na życie codzienne.

Terapia traumy pod skrzydłami kompetentnych specjalistów

Życie z traumami oraz fobiami jest sporym wyzwaniem zarówno dla osób, które są nimi bezpośrednio dotknięte, jak i ich bliskich. Dlatego tak ważne jest sięgniecie po pomoc, która jest dostępna w MindWell niemal na wyciągnięcie ręki. Coraz więcej psychologów specjalizuje się w obszarze, jakim jest właśnie terapia lękowa. Także i nasze grono terapeutów zdobyło niezbędne kompetencje i doświadczenie ku temu, by współpracować z pacjentami odczuwającym paniczny strach przed obiektami, sytuacjami, mającymi fobie społeczne, zaburzenia obsesyjności-kompulsywne czy PTSD.

Zaburzenia nerwicowe
terapia ptsd

PTSD – terapia i leczenie zespołu stresu pourazowego

Z zespołem stresu pourazowego ma do czynienia sporo osób w każdym wieku. Są to zarówno dzieci, jak i młodzież oraz dorośli. Aby skutecznie wyjść z tego schorzenia kluczowe jest wdrożenie odpowiednich działań, do których zalicza się zarówno włączenie środków farmakologicznych, jak i regularna psychoterapia. Nasi specjaliści mają doświadczenie w pracy z pacjentami, którzy borykają się z PTSD. Dzięki temu jesteśmy w stanie dopasować metody działania do indywidualnych potrzeb, co pozwala przynieść naprawdę zadowalające efekty.

Szczególnie polecamy terapię prowadzoną w nurcie psychodynamicznym. Pacjenci cenią sobie jej wpływ na samopoczucie oraz relację z terapeutą, która opiera się na zaufaniu, otwartości oraz szczerości. Wszystko po to, by skutecznie dojść do źródła problemu – dla dobra oraz komfortu pacjenta. Jeśli zauważasz u siebie objawy PTSD, wśród których jest m.in.: nadmierne przeżywanie wydarzeń z przeszłości, doświadczanie natrętnych wspomnień i retrospekcji, doznania związane z traumą na różnych polach – zmysłowym, fizycznym, emocjonalnym czy wyobcowanie, lęk, myśli samobójcze, skontaktuj się z naszymi specjalistami i daj sobie szansę na lepsze życie.

Do góry