Psychoterapia par i małżeństw

Psychoterapia par i małżeństw

MindWell

Wasz klucz w drodze do harmonijnego i satysfakcjonującego związku

Związek to szczególna relacja. Dwie, niegdyś obce osoby postanawiają iść razem przez życie. Relacja dwóch osób to fascynująca podróż pełna radości, emocjonujących uniesień, wzlotów, a także (niestety) również upadków.

Zdarza się, że nawet najbardziej harmonijne i zgrane pary napotykają na pewnego trudności w relacji. Kryzysy wynikają bardzo często z wzajemnego niezrozumienia, a także różnic w podejściu do życiowych oczekiwań. Warto zdawać sobie jednak sprawę z tego, że kryzys jest całkowicie naturalnym zjawiskiem dla relacji, które rozwijają się w czasie.

Terapia dla par to narzędzie, które pozwoli Wam odzyskać równowagę w związku i lepiej zrozumieć siebie nawzajem.

terapia dla par

Terapia dla par krok po kroku

Psychoterapia dla par odbywa się w bezpiecznym dla Was środowisku, gdzie terapeuta przyjmuje rolę neutralnego mediatora. Terapeuta nie ocenia żadnej ze stron, próbuje zrozumieć źródło Waszych problemów i wskazać drogę do naprawy Waszej relacji.

Na samym początku terapii kluczowe jest poznanie Waszej aktualnej sytuacji, oczekiwań każdego z partnerów, a także wspólne określenie celów terapii.

Terapia dla par może obejmować różnorodne techniki i czerpać z różnych nurtów w psychoterapii. W trakcie terapii możecie dodatkowo otrzymywać wspólne zadania do wykonania, gdzie na bieżąco obserwujecie i opisujecie zachodzące zmiany w Waszym związku.

W pierwszym kroku terapeuta poznaje historię Waszego związku, Wasze aktualne problemy, a także poznaje perspektywę i oczekiwania obu stron. Wspólnie z terapeutą wyznaczacie cel Waszej terapii.

W przyjaznej i neutralnej atmosferze uczycie się wyrażać swoje bolączki, uczucia i wzajemne oczekiwania. Stworzenie bezpiecznego azylu i przestrzeni do otwartych rozmów, pomaga spojrzeć na Wasze problemy z innej perspektywy. Każde z Was ma również szansę na otwarte wyrażanie swoich w bezpiecznym środowisku.

Terapeuta przygląda się z zewnątrz temu, jak się wzajemnie komunikujecie. Identyfikuje również przyczyny, które mogą Wam utrudniać wzajemne zrozumienie.

W czasie terapii otrzymujecie skuteczne narzędzia do zbudowania lepszej relacji. Nauczycie się efektywniej wyrażać swoje potrzeby oraz to, co Was najbardziej boli w relacji. Poznacie skuteczne sposoby na to, aby na nowo zbudować bliskość i intymność w Waszym związku.

terapia dla małżeństw
MindWell

Jak długo trwa terapia dla par? Dla kogo jest psychoterapia dla par?

Długość trwania terapii to bardzo indywidualna kwestia. Wiele zależy od złożoności Waszych problemów i postępów, które terapeuta identyfikuje w czasie trwania terapii.

Psychoterapia dla par może być zarówno krótkoterminowa i obejmować kilka sesji, a także być dłuższa skupiać się na głębszych aspektach relacji. Wspólnie z terapeutą wyznaczycie optymalny czas trwania terapii i satysfakcjonujące dla Was.

Terapia dla par skierowana jest dla osób, które zmagają się z kryzysem w związku i trudnościami komunikacyjnymi. Warto zdecydować się na terapię dla par, jeśli chcecie:

  • wyjść z głębokiego kryzysu;
  • rozwiązać nawarstwiające problemy w Waszym związku;
  • lepiej zrozumieć perspektywę partnera;
  • zbudować na nowo więź i intymność w związku.

Warto również podkreślić fakt, że terapia dla par nie jest przeznaczona wyłącznie dla osób, które zmierzają się z głębokim kryzysem w związku. Wspólna psychoterapia pomoże Wam wypracować lepszą komunikację, umiejętność skuteczniejszego wsłuchiwania się w potrzeby drugiej osoby i pogłębić Wasz związek. Terapia dla par może być również skutecznym narzędziem profilaktycznym do wzmacniania zdrowych relacji w związku.

Pamiętaj: każdy kryzys może być dla Was szansą, a nie zagrożeniem. Skuteczne rozpracowanie problemów może umocnić Wasz związek i zbudować jeszcze silniejszą relację.

Poznaj specjalistów z zakresu terapii par i małżeństw

Centrum Terapeutyczne MindWell w Krakowie

W mojej praktyce jest mi bliski holizm, czyli całościowe podejście do procesu zdrowienia. Podczas sesji skupimy się na Twoich myślach, emocjach, ale i przeżyciach płynących

Read More

Psycholog | Psychoterapeutka trakcie szkolenia

Zadbaj o siebie!

Umów wizytę

Znany lekarz

Have a question?