ul. Twardowskiego 42 (I piętro), 30-312 Kraków
MindWell

Terapia biofeedback 

Innowacyjna metoda terapeutyczna biofeedback, z którą odkryjesz niezwykłą moc samoregulacji

Za pomocą terapii biofeedback odkryjesz potęgę, jaką daje kontrola nad własnymi reakcjami fizjologicznymi. Poznasz nieuświadomione jeszcze reakcje własnego ciała i dowiesz się, jak skutecznie nimi zarządzać, aby minimalizować poziom odczuwanego stresu, redukować ból i poprawić ogólną jakość swojego życia.

Metoda biofeedback ewoluowała, dzisiaj jest zaawansowanym narzędziem terapeutycznym, które może pomóc pacjentom w wielu obszarach zdrowia psychicznego, integrując przy tym nowoczesne technologie ze spersonalizowanym podejściem terapeutycznym. Co ważne – to skuteczna metoda, która jest dzisiaj dla pacjentów na wyciągnięcie ręki!

Odkryj, jakie jeszcze możliwości daje trening biofeedback!

Terapia biofeedback 

Współczesny trening biofeedback

Co to jest i na czym polega ta innowacyjna metoda?

Dzisiaj terapia biofeedback daje pacjentom ogromne możliwości. Wszystko za sprawą kilku kluczowych czynników:

1. Dynamiczny rozwój technologii i badań EEG biofeedback

Urządzenia do EEG biofeedback są zaawansowanymi technologicznie narzędziami, które umożliwiają precyzyjne monitorowanie aktywności elektrycznej mózgu. Specjalne elektrody są umieszczane na skórze głowy pacjenta. Elektrody rejestrują elektryczną aktywność mózgu w postaci fal mózgowych. Współczesne urządzenia do EEG Biofeedback są efektywnym narzędziem terapeutycznym, umożliwiającym niezwykle precyzyjną i spersonalizowaną interwencję w procesie terapeutycznym.

2. Szerokie zastosowanie metody biofeedback

Dzisiaj metoda biofeedback ma niezwykle szerokie zastosowanie, obejmując zarządzanie stresem, terapię bólu, leczenie zaburzeń snu, poprawę funkcji psychicznych, terapię migren, wsparcie w sporcie, a nawet pomoc w chorobach przewlekłych. Terapia biofeedback może pomóc Ci w między innymi w:

 • redukcji stresu,
 • leczeniu bólu,
 • leczeniu zaburzeń snu,
 • skutecznym zarządzaniu stresem,
 • leczeniu wielu zaburzeń psychicznych,
 • ADHD,
 • zarządzaniu chorobami przewlekłymi,
 • wsparcie w leczeniu uzależnień,
 • poprawie wydolności fizycznej.

3. Indywidualne podejście do potrzeb każdego pacjenta z naszej strony

Dzisiaj biofeedback stanowi zindywidualizowaną formą terapii, która pomaga pacjentom (w zależności od potrzeb terapeutycznych) rozwijać umiejętności samoregulacji i świadomości własnego ciała. Kluczowym elementem w tej terapii jest świadome kontrolowanie fizjologicznych reakcji organizmu, co przekłada się zarówno na poprawę zdrowia psychicznego i fizycznego.

Trening biofeedback to inaczej „trening mózgu”, a sama terapia EEG biofeedback obejmuje kilka kluczowych etapów:

 • przygotowanie do sesji,
 • zakładanie elektrod EEG i rozpoczęcie rejestracji bazowej,
 • docelowy trening biofeedback,
 • stałe dopasowanie parametrów,
 • regularne sesje treningowe i stałe monitorowanie postępów.

terapia biofeedback

Terapia biofeedback w Krakowie – odkryj potencjał samoregulacji

W terapii biofeedback niezwykle ważna jest cykliczność treningów i stałe monitorowanie Twoich postępów. Terapeuta biofeedback na bieżąco ocenia to, czy pacjent osiąga wcześniej ustalone cele terapeutyczne, a w razie potrzeby modyfikuje program treningowy.

Zachęcamy do sprawdzenia dostępności tej innowacyjnej metody w naszym gabinecie terapeutycznym. Już nawet po 10 sesjach treningowych możesz zaobserwować zmiany w swoim organizmie – poprawę koncentracji, redukcję stresu czy zmniejszenie impulsywności. Terapia biofeedback pomoże Ci zrozumieć to, jak Twój organizm reaguje na stres, ból czy napięcie, a dzięki natychmiastowej informacji zwrotnej dowiesz się, jak twój organizm reaguje na różne sytuacje.

Rozpocznij podróż do lepszej kondycji życiowej i odkryj moc samoregulacji, jaką daje metoda biofeedback.

 

MindWell

Do góry