ul. Twardowskiego 42 (I piętro), 30-312 Kraków
MindWell

Aleksandra Zembala

Psycholog | W trakcie szkolenia psychoterapeutycznego

Jestem absolwentką kierunku psychologia na Uniwersytecie Jagiellońskim, a także uczestniczką czteroletniego szkolenia z psychoterapii poznawczo-behawioralnej oraz członkinią Polskiego Towarzystwa Terapii Poznawczej i Behawioralnej.

W pracy z pacjentami skupiam się na zbudowaniu przestrzeni, w której możliwa jest bezpieczna eksploracja doświadczanej trudności i praca nad zmianą. Zależy mi na zbudowaniu relacji terapeutycznej opartej na równości i zaufaniu, w której towarzyszę pacjentowi i traktuję go jako specjalistę od siebie samego – bo to przecież on zna siebie najlepiej.

Opieram się na założeniach terapii poznawczo-behawioralnej, a także czerpię inspirację z podejść tzw. trzeciej fali, głównie terapii schematów oraz terapii dialektyczno-behawioralnej. Bliskie są mi założenia evidence-based medicine, a więc proponowanie interwencji, których skuteczność została potwierdzona w badaniach naukowych, z jednoczesnym uwzględnieniem indywidualności pacjenta.

Doświadczenie zawodowe zdobywałam w licznych placówkach pozarządowych, anonimowym telefonie wsparcia, poradni zdrowia psychicznego i szpitalu somatycznym.

Stale poszerzam swoją wiedzę, regularnie uczestnicząc w szkoleniach, konferencjach oraz poddając swoją pracę superwizji – dzięki temu mam pewność, że oferowana przeze mnie pomoc jest zgodna z zasadami etyki oraz jak najlepiej dostosowana do potrzeb i trudności konkretnego pacjenta.

Pracuję z osobami od 15. roku życia, także ze społeczności GSRD (gender, sexuality, relationship diversities).
Mogę pomóc ci w następujących trudnościach:

  • zaburzenia afektywne i lękowe;
  • trudna relacja z jedzeniem;
  • kryzysy życiowe oraz nadmierny stres;
  • adaptacja do życia z chorobą somatyczną oraz żałoba.

Prywatnie jestem miłośniczką zwierząt, książek oraz ceramiki. Aktywnie wspieram wszelkie różnorodności.

Do góry